PRODUKUJEMY
DLA NAJLEPSZYCH
 • BASF
 • Majsterpol
 • Grein
 • Akamit
 • termo organika
 • Elektra
 • Awenta
 • Adams
 • Afpro Filters

TRANSPORT

 1. Dekordeski pakowane są na palecie zbiorczej (do 100m2).
 2. Pojedyncze paczki należy przenosić w 2 osoby (strzałką do góry) równomiernie rozkładając ciężar. Nie dopuścić do zginania opakowań

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 1. Podłoże powinno być, suche, równe, odtłuszczone, wolne od zabrudzeń. Zaleca się montaż na systemy dociepleniowe BSO na styropianie, bezpośrednio na wyprawę klejową z zatopioną siatką zbrojącą.
 2. Dopuszcza się montaż na innych powierzchniach przy użyciu kleju dyspersyjnego EBX 1 (szczegóły na etykiecie kleju).

PRACE WSTĘPNE

Montaż Dekordeski zaleca się przeprowadzić w min. 2 osoby, zacząć od dołu do góry. Na przygotowanej powierzchni odrysować przy użyciu poziomicy linię prostą. Następnie wyrównać do linii i przymocować listwę startową (do tego celu można użyć listwy drewnianej, aluminiowej lub PCV). Listwa posłuży jako podparcie dla pierwszego rzędu desek. Po zakończonym montażu listwę zdemontować.

DOCINANIE PROSTE I NAROŻNIKÓW OKŁADZIN DEKORDESKA

 1. Do cięcia używać narzędzi elektrycznych do glazury, kamienia. Tarcze diamentowe, ukośnice, piły stołowe.
 2. Po docięciu na żądany wymiar, krawędź przeszlifować papierem ściernym.
 3. Do wykonania narożników należy dociąć okładzinę pod kątem 45O.
 4. Dekordeski klejone w całości nie wymagają docinania.

PRZYGOTOWANIE I NAŁOŻENIE KLEJU NA POWIERZCHNIĘ

Dedykowany, gotowy klej EBX 1 wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym ok. 1 min. Gęstość kleju może się zmienić w zależności od temperatury pracy. W razie potrzeby dolać wody i ponownie wymieszać. Następnie nałożyć pacą na powierzchnię klejenia. Jednorazowo nanosić na powierzchnię ok. 1m2.

MONTAŻ DEKORDESKI

Następnie zębatą stroną pacy (4mm) utworzyć powierzchnię klejenia. Przyłożyć, wyrównać i docisnąć Dekordeskę do powierzchni. W razie potrzeby skorygować położenie. Aby uzykać naturalne deskowanie, montaż kolejnych rzędów wykonać na tzw. mijankę, cegiełkę, kontrolując wypoziomowanie okładzin.

OBRÓBKA KRAWĘDZI, NAROŻNIKÓW I ŁĄCZEŃ PIONOWYCH

Po przyklejeniu panelu, górną krawędź należy dokładnie zabezpieczyć przed wnikaniem wody. Do tego celu użyć, np. szpachelki. Podobnie wykonać łączenia pionowe i narożniki, nakładając dodatkowo klej w miejscach styku.

Nadmiar wyciśniętego kleju w miejscach łączenia okładzin należy usunąć, powierzchnię wygładzić mokrym pędzlem lub gąbką

Podobnie wykonujemy boczne krawędzie, nakładając klej i wyrównując powierzchnie. Zwrócić szczególną uwagę na górną (ostatnią) DEKORDESKĘ i prawidłowe zabezpieczenie górnej krawędzi przed wnikaniem wody.

ZABEZBPIECZENIE I MALOWANIE ZAMONTOWANEJ DEKORDESKI

Po wstępnym wyschnięciu kleju, w zależności od temperatury otoczenia 2-6h można przystąpić do zabezpieczenia powierzchni bezbarwnym preparatem hydrofobizującym EBX 2 Primer. Po 2h można zacząć malowanie lazurą do drewna w wybranym kolorze. Użyć lazury akrylowej lub rozpuszczalnikowej. Dekordeskę można również malować silikonowymi lub akrylowymi farbami elewacyjnymi.

EFEKT „STAREGO DREWNA”

Po wyschnięciu pierwszej warstwy koloru nanieść drugą warstwę tego samego koloru. Bezpośrednio po nałożeniu „na mokro” przetrzeć powierzchnie pacą z gumową gąbką. Usunąć lazurę z pacy i kontynuować zacieranie. W miejscach zagłębień pozostanie większa ilość lazury tworząc niepowtarzalny efekt postarzanego drewna.